Projekteerimine

Meie käest on võimalik saada täislahendus dokumentidest kuni paigalduseni: objekti külastus, konsultatsioon, geoalus, projekt, seadmed koos paigaldusega, teostusjoonis.

Projektiga on soovitatav alustada võimalikult varakult kuna aeg tellimisest kuni valmisprojektini Teile kätte võtab aega. Soovitatav on projektile mõtlema hakata juba pigem talvel ja kevadel, kuna suvel ja eriti sügisel on tähtajad pikemad.

Kui projekt on nõutav?

Esiteks tuleks pöörduda kohalikku vallavalitsusse ehitusnõuniku poole. Tema ütleb täpsemalt, mida on lubatud paigaldada ja mida mitte.

Paljud piirkonnad kuuluvad nõrgalt kaitstud põhjaveega piirkonda, kus pole lubatud kasutada tavalist septik + imbväljak lahendust vaid nõutakse reovee bioloogilist puhastamist või on lubatud ainult mahuti kasutamine.

Lisaks oleks soovitatav täpsustada, kas nõutav on projekti koostamine või mitte.

Valdades on erinev ka nõudmised ehitusele ja selle tarvis esitatavale dokumentatsioonile. Paljud vallad akspekteerivad lihtsalt asendiplaanile joonistatud lahenduse asukohta, lihtsamat seletuskirja ja ehitisteatise esitamist.

Teised vallad aga soovivd nõuetekohase projekti ja seletuskirja koostamist.

Sellest sõltub ka kulutuste hind. Asendiplaanile joonistamisega saavab enamik kliente ise hakkama ja võib jätta välja punktid nr: 3 ja 4, tavaliselt ka 7. Projekti saamiseks tuleb liikuda aga edasi punk number 2 juurde.

Meiepoolne objekti külastus ja konsultatsioon sisaldab teile lahenduse pakkumist, seadmete-imbväljaku asukoha määramist. Õige suurusega toote valikut.

Projekti tegemiseks on vaja kõigepealt geolaust ehk asendiplaani teie kinnistu sellest osast, kus hakkavad paiknema trassid, puhastid ja imbväljak. Pole vajadust näiteks mõõta ära tervet 3 ha, kui vaja ainult 0,5 suurust ala.

Meie valmistame Teile nõuetekohase projekti ja seletuskirja selle juurde. Projektile märgitakse ära trasside, puhastite ja imbväljaku täpsemad asukohad.

Kui projekt on valmis, siis tuleks esitada ehitisteatis Ehitusregistri kaudu. Kohaliku omavalitsuse ehitusnõunik vaatab selle üle ja annab loa alustada ehitustegevusega.

Järgnevalt teostame meie siis seadmete tellimise, paigaldamise ja tööle sättimise.

Teostusjoonisele märgitakse peale paigaldust olevate  trasside, septiku või biopuhasti ja imbväljaku asukohad ning sügavused.

Pärast tööde teostust aktide ja teostusjoonise vormistamist, tuleks täita kasutusloa teatis ja see esitada Ehitusregistri kaudu. Kohaliku omavalitsuse ehitusnõunik vaatab selle üle ja vormistab kasutusloa.